Zorro

Zorro to postać znana z powieści Johnstona McCulleya „The Curse of Capistrano” z roku 1919 oraz serialu telewizyjnego „Zorro” emitowanego w latach 1957–1961.
Gra zaś to przygodowo komnatowa produkcja nawiązująca do uniwersum Zorro. Wcielamy się w niej w tytułowego bohatera i naszym celem jest uwolnienie seniority z rąk sierżanta Garcia. Zbierając różne przedmioty i używając ich w odpowiednich miejscach musimy odnaleźć drogę do miejsca w którym jest uwięziona nasza ukochana.


Zorro
Autorzy: Kelly Day, James Garon
Data wydania: 1985
Gatunek: Action-Adventure, Komnatowa, Platformowa
Platformy: Atari XL/XE, Apple, CPC, Commodore 64, ZX Spectrum


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *