Wspomnienie z salonu gier

Za dzieciaka ganiając się po podwórkach okolicznych kamienic, zaglądało się do pobliskiego salonu gier, zobaczyć jak dorosłe chłopaki grają w gry. W pamięci zapadł koleś w jeansach i flanelowej koszuli w kratę, o bujnej czuprynie i musztardowych okularach, który jak zahipnotyzowany grał w Asteroids nie dając nikomu podejść do automatu.

Asteroids to strzelanka w której sterując pojazdem kosmicznym zdobywamy punkty za niszczenie asteroid. Każda z nich, po jej trafieniu, rozdziela się na mniejsze kawałki. Po zniszczeniu wszystkich skałek gra przechodzi na kolejny poziom w którym zwiększa się ilość początkowych asteroid .


Asteroids
Autorzy: Lyle Rains, Ed Logg
Data wydania: 1979
Gatunek: Shoot ’em up, Space combat
Platformy: Automaty Arcade, Atari 2600/5200/7800/XL/XE, ZX Spectrum, Amiga, GBA i inne


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *