Węże i ozory

W dzisiejszym odcinku RetRorywki przybliżamy gry w węże i ozory, które można opisać jako wariacje na temat PacMana 😉 Oils Well, Ardy the Aardvark, Zand’s Labyrinth, Monstrum.

Gra Ardy the Aardvark jest klonem gry Anteater z automatów arcade. W grze sterujemy jęzorem mrówkojada i naszym zadaniem jest zjedzenie wszystkich larw umieszczonych w labiryncie podziemnego mrowiska.

Gra Oils Well jest bardzo podobna do poprzedniej z tą różnicą, że sterujemy wężem rurociągu w podziemnym labiryncie i zbieramy granulki ropy.

Zand’s Labyrinth i Monstrum to gry zręcznościowe w których sterujemy wężem i naszym zadaniem jest zebranie wszystkich obiektów/kropek znajdujących się w labiryncie. Zjadając obiekty/kropki musimy uważać, żeby nie zjeść własnego ogona i pamiętać o tym, że z każdym zjedzeniem kropki/obiektu ogon robi się dłuższy.


Ardy the Aardvark
Autor: Chris Oberth
Data wydania: 1983
Gatunek: zręcznościowa
Platformy: Apple II, Atari XL/XE, Commodore 64
Producent: Datamost
Wydawca: Aackosoft, Datamost, Main Street Publishing

Oils Well
Autor: Thomas J. Mitchell
Data wydania: 1983
Gatunek: zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE, Apple II, ColecoVision, Commodore 64, MSX, PC
Producent: Sierra On-Line INC
Wydawca: Aackosoft, Sierra Entertainment, Comptiq

Zand’s Labyrinth
Autor: Stephan Baucke
Data wydania: 1984
Gatunek: zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE

Monstrum
Autorzy: Piotr Kulikiewicz, Aleksander Ast, Bartłomiej Trokowicz
Data wydania: 1992
Gatunek: zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE
Producent: ASF

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *