Strzelanki

W Tanks sterujemy czołgiem i strzelamy się z innymi czołgami. Po zniszczeniu odpowiedniej ilości wrogich czołgów przechodzimy na kolejny poziom, różniący się układem ścian. Musimy uzupełniać zapasy paliwa i amunicji. Możemy grać sami lub z innym graczem. Możemy ze sobą współpracować lub sobie przeszkadzać. Moją uwagę zwróciła ładna grafika i fajna muzyka.

Tanks
Autorzy: Leszek Łuciów, Piotr Podsiadło, Jakub Husak
Data wydania: 1991
Gatunek: Shoot 'Em Up
Platformy: Atari XL/XE


Panther to gra w której pilotujemy tytułowy pojazd ratunkowy w post apokaliptycznym świecie, odpierając ataki obcych oraz ewakuując z bunkrów ocalałych mieszkańców miasta Xenon.

Panther
Autor: Peter Adams
Data wydania: 1986
Gatunek: Scrolling Shooter
Platformy: Commodore 64, Atari XL/XE, ZX Spectrum


Gyruss to strzelanka z automatów arcade w której pilotujemy kosmiczny myśliwiec lecący od planety do planety. Naszym zadaniem jest niszczenie wrogich pojazdów, unikanie asteroid i zdobycie jak największej ilości punktów.


Gyruss
Autor: Yoshiki Okamoto
Data wydania: 1983
Gatunek: Shoot’Em Up
Platformy: automaty arcade, ColecoVision, NES, Atari 2600/XL/XE, Commodore 64


Phobos i Cavern of Mars to strzelanki w których sterujemy pojazdem kosmicznym lecącym w dół w głąb jaskini. Musimy unikać kolizji ze skałami, strzelać do różnych obiektów i dbać o uzupełnianie zapasów paliwa.

Phobos
Autor: Greg Christensen
Data wydania: 1982
Gatunek: Shoot 'Em Up, Scrolling Shooter
Platformy: Atari XL/XE

Caverns of Mars
Autor: Greg Christensen
Data wydania: 1981
Gatunek: Shoot 'Em Up, Scrolling Shooter
Platformy: Atari 2600/XL/XE


W Caverns of Mars II lecimy w prawo tuż nad powierzchnią planety. Podobnie jak powyższych grach, musimy unikać kolizji ze skałami, strzelać do różnych obiektów i dbać o uzupełnianie paliwa.

Caverns of Mars II
Autor: Greg Christensen
Data wydania: 1981
Gatunek: Shoot 'Em Up, Scrolling Shooter
Platformy: Atari 2600/XL/XE


W Zybex również lecimy w prawo, strzelamy do przeciwników, unikamy zderzeń z nimi i skałami, ale dodatkowo za niszczenie wrogów zdobywamy różne rodzaje broni oraz zwiększamy jej siłę rażenia.

Zybex
Autorzy: Brian Jobling, Michael Owens, Adam Gilmore
Data wydania: 1988
Gatunek: Shoot 'Em Up, Scrolling Shooter
Platformy: Atari XL/XE, Commodore 64/128, ZX Spectrum

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *