Robbo

Robbo to polska gra zręcznościowo logiczna w której sterując robocikiem musimy wydostać się z wrogiego układu planetarnego. W tym celu musimy zbierać śrubki do naprawy kapsuły, którą będziemy mogli przedostać się na kolejną planetę.
Gra zawiera wiele obiektów, które mogą pomagać lub przeszkadzać w naszej wędrówce. Stworki, działka, lasery, magnesy, skrzynki, drzwi, klucze, bomby, pociski, przenośniki i inne. Po zaznajomieniu się z zasadami i mechaniką gry, odkryciu co można zbierać, co przesuwać, a do czego strzelać, gra wciąga jak chodzenie po bagnach.
Bardzo fajna, ciekawa, rozbudowana gra, jak dla mnie jedna z lepszych na małe Atari.
Dzięki edytorowi planet, gra jest wiecznie żywa i do dziś fani tworzą nowe plansze. Ja z bratem też dołożyliśmy cegiełkę do tego fenomenu i stworzyliśmy zestawy swoich planet, które można pobrać z atarionline.pl (Robbo Simi i Robbo Bubu)Robbo
Autor: Janusz Pelc
Data wydania: 1989
Gatunek: logiczna
Platformy: Atari XL/XE/ST, Commodore 64, PC i inne


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *