Puzzle

Super Fortuna to komputerowa adaptacja popularnego w latach 90-tych teleturnieju Koło Fortuny.


Super Fortuna
Autor: Jakub Husak
Data wydania: 1993
Gatunek: puzzle
Platforma: Atari XL/XE


Problem Jasia to przesuwanka puzzle w której musimy ułożyć obrazek znanej postaci pokazanej na początku poziomu. Utrudnieniem jest ograniczony czas oraz pojawiające się klocki, które psują nasze dotychczasowe poczynania na planszy.


Problem Jasia
Autor: Jakub Husak
Data wydania: 1992
Gatunek: puzzle
Platformy: Atari XL/XE


Thinker to zestaw dwóch gier logicznych, przesuwanka puzzle oraz kostka Rubika. Naszym zadaniem w obu grach jest ułożenie układu pokazanego na planszy obok.


Thinker
Autorzy: Leszek Łuciów, Piotr Podsiadło, Jakub Husak
Data wydania: 1992
Gatunek: puzzle
Platformy: Atari XL/XE


Inside to klon gry ChipWar z Commodore C64. W grze sterujemy statkiem naprawczym poruszającym się we wnętrzu komputera. Naszym zadaniem jest naprawianie układów zaatakowanych przez wirusa.


Inside
Autorzy: Zenon Mikołajczyk, Mirosław Smyk, Jakub Husak
Data wydania: 1990
Gatunek: ?
Platforma: Atari XL/XE

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *