Pong, Space Invaders i Sokoban

W tym odcinku Przemek wspomina swój pierwszy raz…z komputerem u mamy w pracy 😉

Pong to gra komputerowa będąca symulacją tenisa stołowego przy użyciu grafiki dwuwymiarowej. Celem rozgrywki jest uzyskanie wyższego wyniku punktowego od przeciwnika.

W Space Invaders strzelamy do spadających w naszym kierunku kosmicznych stworków. Nie możemy dopuścić do ich wylądowania na powierzchni planety.

Sokoban to gra logiczna w której sterując magazynierem musimy poprzesuwać na swoje miejsca paczki rozrzucone w magazynie.


Pong
Twórca: Allan Alcorn
Data wydania 1972
Gatunek: sportowa
Platformy: automat do gry
Producenci: Atari
Wydawcy: Atari, Namco

Space Invaders
Twórca: Tomohiro Nishikado
Data wydania: 1978
Gatunek: Shoot ’em up, Space combat
Platformy: Atari 2600, Arcade game, Automat do gry
Producenci: Taito Corporation, Tomohiro Nishikado
Wydawcy: Taito Corporation, Atari, Inc., Atari, Midway Games, Activision, Sega, Atari Inc., Leisure and Allied Industries, Polyvox

Sokoban
Twórca: Hiroyuki Imabayashi
Data powstania: 1980
Gatunek: Logiczna

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *