Pole Position

Pole Position to wyścigi F1 rozgrywane na ośmiu torach. Najpierw kwalifikacje w celu ustalenia pozycji startowej, potem wyścig i walka z uciekającym czasem, od którego zależy udział w kolejnym wyścigu na nowym torze.
Pierwszy raz tę grę widziałem u Jacka, kolegi z klasy z podstawówki, gdy byłem u niego po coś tam i przy okazji zobaczyłem jak grał. Atari miał podłączone do dużego, jak na tamte czasy telewizora, więc gra zrobiła na mnie spore wrażenie.


Pole Position
Autor: Tōru Iwatani
Data wydania: 1982
Gatunek: Wyścigi
Platformy: Automaty Arcade, Atari2600/ XL/XE, Commodore C64/VIC-20, ZX Spectrum i inne


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *