Pole Position, Pit Stop, Road Race

Dziś odcinek samochodowy. Przypominamy sobie trzy najfajniejsze naszym zdaniem ścigałki na Atari 8bit.

Pole Position to wyścigi F1 rozgrywane na ośmiu torach. Najpierw kwalifikacje w celu ustalenia pozycji startowej, potem wyścig i walka z uciekającym czasem, od którego zależy udział w kolejnym wyścigu na nowym torze.


Pit Stop to wyścigi F1 rozgrywane na sześciu torach. Pojedyncze wyścigi na 3, 6 lub 9 okrążeń w trzech trybach trudności lub wyścigi w systemie pucharowym. W trakcie wyścigu trzeba planować wjazdy do boksu w którym możemy zmieniać opony naszego bolidu oraz tankować paliwo.


The Great American Cross-Country Road Race to wyścigi drogowe przez USA. Trasę wybieramy sami na mapie, uwzględniając warunki pogodowe. Jedziemy z miasta do miasta kontrolując pozostały czas, uzupełniając paliwo, dokonując ewentualnych napraw i uważając na policję.


Pole Position
Twórca: Tōru Iwatani
Data wydania: 1982
Gatunek: Wyścigi
Platformy: Atari XL/XE/2600, Automaty Arcade, Commodore C64/VIC-20, Vectrex, ZX Spectrum, BBC Micro, Intellivision, PC
Producenci: Namco, Namco Networks
Wydawcy: Atari, Namco, Atarisoft, Atari Corporation, Datasoft, U.S. Gold

Pit Stop
Data wydania: 1983
Gatunek: Wyścigi
Platformy: Atari XL/XE, Commodore C64, ColecoVision, Coleco Adam
Producent: Epyx
Wydawcy: Epyx, CBS Software

Road Race
Data wydania: 1985
Gatunek: Wyścigi
Platformy: Atari XL/XE, Commodore C64, Apple II
Producent: Activision
Wydawca: Activision

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *