Pac-Man

Pac-Man to główny bohater gier wideo w których sterujemy żarłoczną paszczą. Naszym zadaniem jest zebrać wszystkie kropki umieszczone w labiryncie i unikać kontaktu z duszkami.

Pac-Man
Autorzy: Tōru Iwatani, Shigeru Miyamoto, Hirokazu Yasuhara
Data wydania: 1980
Gatunek: Zręcznościowa
Platformy: Automaty Arcade, Atari 2600/XL/XE, Commodore 64, Sega, Nintendo, PC i inne

Pac-Man
Ciężko mi wskazać, która konkretna odsłona jest moją ulubioną. Wszystkie poniższe minimalnie się od siebie różnią, ale w każdą z nich lubię chwilę popykać.

Pac-Man Arcade to gra na Atari XL/XE z 2016 roku, wydana także na kartridżu, która moim zdaniem jest najbardziej wierną kopią wersji Pac-Mana na automaty arcade z lat osiemdziesiątych.


Pac-Man Arcade
Autor: Tep392
Data wydania: 2016
Gatunek: Zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE


Ms.Pac-Man to wersja w której sterujemy panią Pac-Man oraz jest inny układ labiryntu.

Ms. Pac-Man
Data wydania: 1981
Gatunek: Zręcznościowa
Platformy: Automaty Arcade, Atari 2600/5200/7800/XL/XE, Commodore 64/VIC-20, ZX Spectrum, Nintendo, Sega, Apple II, PC i inne


Jr PacMan to wersja w której sterujemy dzieciakiem Pac-Man, jest zmieniony i większy układ labiryntu z przesuwaniem ekranu oraz jest dodana przeszkadzajka zjadająca nasze kulki mocy.

Jr. Pac-Man
Data wydania: 1983
Gatunek: Zręcznościowa
Platformy: Automaty Arcade, Atari 2600/XL/XE, Commodore 64, PC i inne


Super Pacman to chyba najbardziej dynamiczna wersja gry. Układ labiryntu jest niezmienny, ale by się dostać w niektóre korytarze trzeba zbierać klucze otwierające drzwi, których układ jest zmienny. Do tego mamy nową kulkę mocy, ekrany bonusowe i Hot Spot (mini gra w jednorękiego bandytę w samej grze!).

Super Pac-Man
Data wydania: 1982
Gatunek: Zręcznościowa
Platformy: Automaty Arcade, Atari 5200/7800/XL/XE, Commodore 64 i inne


Pac Mad to polska wersja gry na Atari XL/XE z 2017 z bardzo różnorodnymi labiryntami. W tej wersji po zjedzeniu wszystkich kropek musimy jeszcze dotrzeć do wyjścia i dopiero wtedy przedostaniemy się do kolejnego etapu.


Pac-Mad
Autorzy: BOCiANU, LiSU
Data wydania: 2017
Gatunek: Zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *