Ninja w tytule

W dzisiejszym odcinku RetRozrywki trzy gry w tematyce Ninja, zapraszamy 🙂

Tecno Ninja to gra platformowo komnatowa wymagająca sporej zręczności. Sterując Ninja przemieszczamy różne lokacje, walcząc z różnymi przeciwnikami i niszcząc mury, by zebrać ukryte w nich klucze, kryształy, serduszka.

Tecno Ninja
Autor: Kemal Ezcan (Yoda Zhang)
Data wydania: 1990
Gatunek: platformowa, komnatowa
Platformy: Atari XL/XE


Ninja Commando to gra platformowo zręcznościowa w której musimy przemieszczać się w prawo. Skacząc po platformach, walczymy z różnymi przeciwnikami, zdobywamy broń i staramy się dotrzeć do końca etapu przed upływem ustalonego czasu.

Ninja Commando
Autorzy: Ian Copeland, Richard Beston, Adam Gilmore
Data wydania: 1989
Gatunek: platformowa, zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE, Commodore C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC


Ninja to gra zręcznościowa w której wcielamy się w wojownika Ninja. Nasze zadanie to dostać się do zamku Tsugara, odnaleźć niebieską komnatę i zebrać siedem statuetek rozrzuconych po komnatach zamku.

Ninja
Autor: Steve Coleman
Data wydania: 1986
Gatunek: bijatyka
Platformy: Atari XL/XE/ST, Commodore C64, ZX Spectrum, PC

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *