Mordobicie

W grze Karateka sterujemy wojownikiem próbującym uratować księżniczkę Mariko, którą uwięził w swojej fortecy niejaki Akuma. Gra zapadła w pamięci przez Ładną grafikę i płynną animację.


Karateka
Autorzy: Jordan Mechner, Robert Cook, Francis Mechner
Data wydania: 1984
Gatunek: Beat’em Up!
Platformy: Apple II, Amstrad CPC, Atari 7800/XL/XE/ST, Commodore 64, ZX Spectrum i inne


W International Karate bierzemy udział w turnieju karate. Możemy grać sami przeciwko komputerowi lub z innym graczem przeciwko sobie. Gra zapadła w pamięci przez bardzo ładną grafikę, fajne, ładne różne tła, płynną animację, dobre udźwiękowienie oraz emocję jakich dostarczała w trakcie pojedynków z kolegami.


International Karate / World Karate Chambionship
Autorzy: Archer Maclean, Rob Hubbard
Data wydania: 1985
Gatunek: Beat’em Up!
Platformy: ZX Spectrum, Amstrad CPC, Apple II, Atari XL/XE/ST, Commodore 16/64/Amiga i inne

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *