Montezuma’s Revenge

Piramida z dużym labiryntem i wieloma drogami do celu. Platformy, schodki, drabiny, liny, zjeżdżalnie, klucze, drzwi, skarby, miecze, czaszki, węże, skorpiony, no klimat niesamowity.
Niezła czytelna grafika, szybko poruszająca się postać, no po prostu fajna gra.
No i zagadka z ukończeniem gry, która urosła do rangi miejskiej legendy. Mapy, opisy, dyskusje z innymi graczami, wielokrotne próby przejścia i bez efektów.
Po latach zagadka została rozwiązana, ale za dzieciaka działało to na wyobraźnię.

Montezuma’s Revenge to przygodowa gra platformowo komnatowa w której wcielamy się w Panama Joe i ruszamy w głąb piramidy na poszukiwania skarbów Montezumy II.


Montezuma’s Revenge
Autor: Robert Jaeger
Data wydania: 1983
Gatunek: platformowa, komnatowa, action-adventure
Platformy: Atari 2600/5200/XL/XE, Commodore 64, ZX Spectrum, Apple II, ColecoVision, PC i inne


 

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *