Misja

Dziś wspominamy grę Misja znaną też pod tytułem Mission. To jedna z moich ulubionych gier, a zarazem jedna z lepszych gier na Małe Atari. Dużo wspomnień i ciekawostek. Zapraszamy.

Misja to gra platformowo komnatowa w której wcielamy się w żołnierza wyruszającego w głąb podziemnej bazy wroga. Naszym zadaniem jest odszukanie czterech pojemników z Uranem 233, umieszczenie ich w centrum bazy oraz ucieczka śmigłowcem nim dojdzie do detonacji.
Po drodze napotkamy wrogich żołnierzy, lasery, miny, strzelające pociskami lub rakietami działka i pojazdy gąsienicowe. Do dyspozycji mamy pistolet i granaty, jednak ilość amunicji jest ograniczona, więc trzeba pamiętać o jej uzupełnianiu. Musimy też zbierać klucze do śluz blokujących dostęp do niektórych części bazy.
Misja
Autorzy: Janusz Pelc, Marek Siewior
Data wydania: 1990
Gatunek: platformowa, komnatowa
Platformy: Atari XL/XE
Wydawca: L.K. Avalon

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *