Microx

Microx to gra logiczna w której układamy różne cząsteczki chemiczne. Utrudnieniem jest ograniczony czas oraz to, że atomy przesuwamy pojedynczo i tylko o całą długość linii.
Na małe Atari widziałem kilka innych podobnych gier, różniących się grafiką i czasem sterowaniem, ale o tych samych ogólnych zasadach, niektóre nawet z identycznymi planszami (Atomia, Atomit Atomix), jednak Microx najbardziej przypadł mi do gustu głównie ze względu na oprawę dźwiękową.


Microx
Autorzy: Phil Halloran, Peter Winston, Fred Brooker
Data wydania: 1992
Gatunek: logiczna, puzzle
Platformy: Atari XL/XE

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *