Microx, Thinker, Problem Jasia

W dzisiejszym odcinku RetRozrywki trzy gry logiczne. Podobno Przemek ma w głowie Mózgojada, który niestety głoduje, dlatego w te gry trudno mu się grało 🙂 Zobaczcie sami 😉

Microx to gra logiczna w której układamy molekuły różnych związków chemicznych. Utrudnieniem jest sposób przemieszczania atomów na planszy oraz ograniczony czas.


Thinker to zestaw dwóch gier logicznych, przesuwanka puzzle oraz kostka Rubika. Naszym zadaniem w obu grach jest ułożenie układu pokazanego na planszy obok.


Problem Jasia to przesuwanka puzzle w której musimy ułożyć obrazek znanej postaci pokazanej na początku poziomu. Utrudnieniem jest ograniczony czas oraz pojawiające się klocki, które psują nasze dotychczasowe poczynania na planszy.


Microx
Autorzy: Phil Halloran, Peter Winston, Fred Brooker
Data wydania: 1992
Gatunek: logiczna
Platformy: Atari XL/XE
Producent: HMC (Hero Music Company)
Wydawcy: K-Soft, LK Avalon

Thinker
Autorzy: Leszek Łuciów, Piotr Podsiadło, Jakub Husak
Data wydania: 1992
Gatunek: logiczna
Platformy: Atari Xl/XE
Producent: Opacus Chiroptera
Wydawca: Mirage

Problem Jasia
Autor: Jakub Husak
Data wydania: 1992
Gatunek: logiczna
Platformy: Atari XL/XE
Wydawca: Mirage

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *