Mario Bros i Special Delivery

W dzisiejszym odcinku wspomnienia biesiad u „cioci Ani i wujka Zbyszka” oraz gry kojarzone z tamtymi czasami. Matematyka… korepetycje, „domówki” i nowe gry 😉

W grze Mario Bros sterujemy Mario przemieszczając po platformach w taki sposób, żeby nie dotknął nas żaden żółw, krab czy obłok pary. By przejść na kolejny etap musimy pozbyć się przeciwników, spychając ich z platformy, po uprzednim ogłuszeniu ich, uderzając głową w platformę w odpowiednim momencie.

W grze Special Delivery jesteśmy Mikołajem, którego zadaniem jest dostarczanie prezentów pod choinkę. Aby tego dokonać, musimy najpierw podczas lotu odrzutowymi saniami, złapać odpowiednią ilość paczek z prezentami, unikając jednocześnie uderzenia pioruna i wlatywania saniami w góry oraz chmury. Gdy sanie będą wypełnione prezentami musimy wylądować na dachu domu, przejść przez komin i zostawić prezenty pod choinką.


Mario Bros
Twórcy: Shigeru Miyamoto, Gunpei Yokoi
Data wydania: 1983
Gatunek: platformowa
Platformy: Automaty arcade, Apple II, Atari 2600, Atari 5200, Commodore 64, Nintendo Entertainment System, Amstrad CPC, ZX Spectrum, Atari 7800, Game Boy Advance
Producenci: Nintendo, Atarisoft, Hamster Corporation, Atari
Wydawcy: Nintendo, Atarisoft, Hamster Corporation, Hudson Soft, Ocean Software, Atari

Special Delivery
Twórca: Frank Drake
Data wydania: 1985
Gatunek: zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE, Commodore 64, ZX Spectrum
Wydawca: Creative Sparks

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *