Inside, Tanks, Super Fortuna

W dzisiejszym odcinku RetRozrywki trzy gry. Ciekawe, trudne, kooperacyjne naprawianie układów komputera, niszczenie czołgów oraz pojedynki na hasła 😉

Inside to klon gry ChipWar z Commodore C64. W grze sterujemy statkiem naprawczym poruszającym się we wnętrzu komputera. Naszym zadaniem jest naprawianie układów zaatakowanych przez wirusa.


Tanks to gra zręcznościowa w której sterujemy czołgiem i niszczymy inne czołgi. Możemy zastawiać miny pułapki oraz używać dodatkowej broni, powodującej chwilowe unieruchomienie przeciwnika. Pamiętajmy o uzupełnianiu zapasów min i paliwa.

Super Fortuna to komputerowa adaptacja popularnego w latach 90-tych teleturnieju Koło Fortuny.


Inside
Autorzy: Zenon Mikołajczyk, Mirosław Smyk, Jakub Husak
Data wydania: 1990
Gatunek: ?
Platforma: Atari XL/XE
Wydawca: Studio Komputerowe Spektra

Tanks
Autorzy: Piotr Podsiadło, Leszek Łuciów, Jakub Husak
Data wydania: 1991
Gatunek: strzelanka
Platforma: Atari XL/XE
Producent: Opacus Chiroptera
Wydawca: SC Kober, Mirage

Super Fortuna
Autor: Jakub Husak
Data wydania: 1993
Gatunek: puzzle
Platforma: Atari XL/XE
Wydawca: Mirage

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *