Gry przygodowe część 1

W dzisiejszym odcinku RetRozrywki przypominamy sobie gry przygodowe poind-and-click jakich na Atari było raczej mało, a przynajmniej ja ich mało widziałem. Klątwa i Władcy Ciemności. Ponadto w odcinku gra Barahir, tekstowa przygodówka fantasy oraz gra Inny Świat, fantasy RPG.

Klątwa to gra przygodowa point-and-click w której eksplorując zamek musimy odszukać czarnoksiężnika i pokonać go, aby zdjąć rzuconą przez niego klątwę na Twoją krainę.


Władcy Ciemności to kontynuacja Klątwy. Trafiamy do kraju w którym spotykamy biednych i ponurych ludzi. Naszym zadaniem jest znaleźć przyczynę zła i rozwiązać problem ludzi narzekających na swój ciężki los.

Barahir to tekstowa gra przygodowa fantasy w której eksplorujemy twierdzę w celu uwolnienia czarnoksiężnika Daerona.

 
Inny Świat to gra fantasy RPG w której przemierzamy księstwo Core-na-Dome, odwiedzając różne miasta, lasy, podziemia i inne miejsca widoczne na mapie. Musimy handlować różnymi towarami, zdobywać kompanów do walki z potworami i innych pomocników wyprawy, aby stworzyć oddział gotowy pokonać niejakiego Tharena.


Klątwa
Autorzy: Roland Pantoła, Danuta Pantoła, Leszek Hołda
Data wydania: 1992
Gatunek: przygodowa, poind-and-click
Platformy: Atari XL/XE, Commodore 64
Wydawca: L.K. Avalon

Władcy Ciemności
Autorzy: Roland Pantoła, Leszek Hołda
Data wydania: 1993
Gatunek: przygodowa, poind-and-click
Platformy: Atari XL/XE, Commodore 64
Wydawca: L.K. Avalon

Barahir
Autorzy: Daniel Szymczuk, Michał Luberda
Data wydania: 1993
Gatunek: przygodowa
Platformy: Atari XL/XE
Wydawca: L.K. Avalon

Inny Świat
Autorzy: Andrzej Wilewski, Adam Mateja, Przemysław Piotrowicz
Data wydania: 1994
Gatunek: RPG
Platformy: Atari XL/XE
Wydawca: Mirage

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *