Grane z Tatą

River Raid i Boulder Dash. Obie gry kojarzą mi się z tatą. To dwa ulubione tytuły taty w które godzinami zagrywał się ze mną i braćmi. Robiliśmy sobie zawody na punkty, oglądaliśmy i dopingowaliśmy wzajemnie. To był czas, który zapadł w pamięci jako chwile, gdy tata stawał się naszym najlepszym kumplem.

River Raid to gra z gatunku shoot ’em up czyli tak zwana strzelanka. Sterujemy w niej samolotem lecącym w korycie rzeki i strzelamy do statków, balonów, śmigłowców starając się uzyskać jak największą liczbę punktów.

Boulder Dash to gra logiczno zręcznościowa w której eksplorujemy kopalnię w poszukiwaniu diamentów. Musimy w ustalonym czasie zebrać ich odpowiednią ilość i dostać się do wyjścia, które przeniesie nas na kolejny poziom.


River Raid
Autorka: Carol Shaw
Data wydania: 1982
Gatunek: Scrolling shooter
Platformy: Atari 2600/5200/XL/XE, ColecoVision, Commodore 64, ZX Spectrum, Intellivision, PC i inne

Boulder Dash
Autorzy: Peter Liepa, Chris Gray
Data wydania: 1984
Gatunek: logiczna, zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE/ST, Commodore 64/Amiga, ZX Spectrum, Amstrad CPC, Apple II, MSX, ColecoVision, NES, PC i inne


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *