Grane z Mamą

Sokoban i Space Invaders. Te dwie gry kojarzą mi się z mamą i jej pracą. Czasem przychodziłem do niej do pracy przed fajrantem, żeby kilka minut pograć w jedną z tych gier na jej służbowym komputerze. Musieliśmy być dyskretni, żeby szefostwo nie zobaczyło, że komputer firmowy jest wykorzystywany do zabawy więc miałem taki podwójny dreszczyk emocji.

W Space Invaders strzelamy do spadających w naszym kierunku kosmicznych stworków. Nie możemy dopuścić do ich wylądowania na powierzchni planety.

Sokoban to gra logiczna w której sterując magazynierem musimy poprzesuwać na swoje miejsca paczki rozrzucone w magazynie.


Space Invaders
Autor: Tomohiro Nishikado
Data wydania: 1978
Gatunek: Shoot ’em up, Space combat
Platformy: Automaty Arcade, Atari 2600/5200/XL/XE, PC i inne

Sokoban
Autor: Hiroyuki Imabayashi
Data powstania: 1980
Gatunek: Logiczna
Platformy: NEC PC-8801 i inne


Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *