Fred

Fred to gra platformowa w której przemierzamy nieznaną, dziką i pełną niebezpieczeństw krainę, sterując sympatycznym jaskiniowcem.
Gra nie należy do zbyt dynamicznych, ale jakość grafiki, płynność scrollingu i animacji oraz przyjemność z grania sprawiła, że gra zapadła w pamięci, lubię ją i wracam do niej.
Pamiętam, że pierwsze ukończenie gry, przez brak możliwości zapisu stanu gry, wiązało się z zostawieniem włączonego komputera przez noc. Zasłoniłem kontrolkę power żeby rodzicie nie widzieli, że komputer działa w nocy i poszedłem spać. Bałem się czy zasilacz wytrzyma tak długą pracę, ale chęć przejścia gry była silniejsza i zaryzykowałem. Nic się nie stało, zasilacz dał radę, nad ranem jaskiniowiec czekał na mnie i dokończyliśmy podróż przez dziką krainę 🙂


Fred
Autorzy: Mirosław Liminowicz, Marek Siewior, Janusz Pelc
Data wydania: 1990
Gatunek: platformowa
Platformy: Atari XL/XE


 

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *