Electrician, Fred, Twilight World

W dzisiejszym odcinku RetRozrywki trzy gry platformowe z płynnym scrollingiem ekranu, których na Atari widzieliśmy znacznie, znacznie mniej, niż komnatówek.

Electrician to gra platformowa w której sterujemy elektrykiem wykonującym połączenia i naprawy instalacji elektrycznych.

Fred to gra platformowa w której przemierzamy nieznaną, dziką i pełną niebezpieczeństw krainę, sterując sympatycznym jaskiniowcem.


Twilight World to gra platformowa w której wcielamy się w śmiałka wkraczającego do Świata Zmierzchu. Musimy przedostać się przez jedenaście podziemnych labiryntów, zbierać klejnoty i walczyć z napotkanymi mieszkańcami Świata Zmierzchu.


Electrician
Autor: David Bunch
Data wydania: 1984
Gatunek: platformowa
Platformy: Atari XL/XE, Nintendo FDS, NES
Wydawcy: Synapse Software, Kemco

Fred
Autorzy: Mirosław Liminowicz, Marek Siewior, Janusz Pelc
Data wydania: 1990
Gatunek: platformowa
Platformy: Atari XL/XE
Wydawcy: L.K. Avalon

Twilight World
Autor: Matthew Trimby
Data wydania: 1986
Gatunek: platformowa
Platformy: Atari XL/XE
Wydawcy: Atari (UK)

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *