Draconus

Gra której uczyłem się z mapy w czasopiśmie Bajtek. Gra o której dyskutowaliśmy z kolegami z bloku, kolegami Commodore’owcami. Sprzeczaliśmy się o to na którym komputerze gra wygląda lepiej, ma lepszy dźwięk, czy lepiej się gra. Chodziliśmy do siebie i wymienialiśmy się doświadczeniami, sypaliśmy pomysłami jak przejść grę, którędy pójść, w jakiej kolejności co zbierać.
Fajna gra, z fajną muzyką, niezła grafiką, płynną animacją, ciekawą fabułą i labiryntem, ze sporym wachlarzem ruchów postaci i różnorodnymi przeciwnikami.

Draconus to gra platformowo komnatowa w której wcielamy się w postać Draconusa, obalonego władcy krainy smoków, który wyrusza w podziemia starożytnego zamczyska, by odzyskać swój tron. Aby tego dokonać musi pokonać podstępnego tyrana, smoka Serekosa.


Draconus
Autorzy: Michael Owens, Brian Jobling, Ian Copeland, Adam Gilmore
Data wydania: 1988
Gatunek: platformowa, komnatowa
Platformy: Atari XL/XE, Commodore 64, ZX Spectrum


 

 

 

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *