Bristles, Kik-Start, Jet Boot Jack

Dziś w RetRozrywce trzy różne od siebie gry, wybrane na zasadzie pierwszego skojarzenia z obecną chwilą, tak więc odcinek raczej spontaniczny 😉

Bristles to gra platformowo zręcznościowa w której wcielamy się w Petera Malarza. Widzimy przekrój domu i przemieszczając się po jego piętrach musimy pomalować wszystkie ściany.

Kik-Start to wyścigi motocykli krosowych dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. Jadąc i skacząc nad rożnymi przeszkodami, musimy dotrzeć do mety szybciej od naszego rywala.

Jet Boot Jack to gra platformowo zręcznościowa w której sterujemy Jackiem w odrzutowych butach. Przemieszczając się po platformach musimy zebrać wszystkie nutki na planszy nim energia odrzutowych butów się wyczerpie.


Bristles
Autor: Fernando Herrera
Data wydania: 1983
Gatunek: platformowa, zręcznościowa
Platformy: Automaty arcade, Atari XL/XE, Commodore C64, ZX Spectrum
Producent: First Star Software
Wydawca: First Star Software

Kik-Start
Autor: Shaun Southern ver. Commodore, Peter Adams ver. Atari
Data wydania: 1986
Gatunek: wyścigi
Platformy: Atari XL/XE, Commodore Plus 4/16/C64/128
Producent: Sculptured Software
Wydawca: Mastertronic

Jet Boot Jack
Autor: Jon Williams
Data wydania: 1983
Gatunek: platformowa, zręcznościowa
Platformy: Atari XL/XE, Acorn Electron, Commodore C64, BBC Micro, Amstrad CPC
Wydawca: English Software, Amsoft, Indescomp S.A., Datamost, Byte Back, Dynamics Marketing

Author: Simi
Sentymentalny gość, który z łezką w oku wspomina czasy, gdy przed blokami tętniło życie, dzieciarnia i młodzież bawiła się wspólnie w przeróżne gry podwórkowe, gdy piło się oranżadę z torebek foliowych, zbierało się puszki po napojach, paczki po papierosach i obrazki z gum balonowych Turbo czy Donald. RetroPierdziel, który chciałby wrócić do czasów, gdy po szkole oglądało się filmy na VHS, chodziło do kolegów łamać dżojstiki na Atari i Commodore, taśmy do walkmana przewijało ołówkiem, a przed snem czytało komiksy Rosińskiego, Chmielewskiego, Polcha i Christy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *